Будівництво каркасних будинків

Проект при будівництві каркасних будинків

Початок будь-якого будівництва не можливе без затвердженого робочого проекту будинку. Все починається з розробки планування. Наші архітектори можуть запропонувати декілька варіантів по плануванню для того щоб замовник мав можливість порівняти і обрати найкраще. Ми пропонуємо готові проекти, або можемо розробити проект суто для вас — індивідуальне проектування. Також досить популярний варіант, коли замовник обирає один із наших типових проектів і вносить в нього зміни. Таким чином проект адаптується під бажання замовника, особливості розміщення на ділянці та інше.

Наша головна мета на стадії проектування — створити будинок максимально комфортний для вас, який би відповідав усім вашим вимогам та побажанням.

Не існує двох однакових людей…
Чому ж повинні бути однакові будинки?
Ваш архітектор

Ми надаємо повний пакет проектної документації необхідний для отримання дозвільних документів на будівництво та вводу будинку в експлуатацію. Замовник отримує роздруковану в 3-х екземплярах архітектурну частину проекту, яка має: сертифікат архітектора, печатку архітектора і посадку на ділянку.

Візуалізації при будівництві каркасних будинків

Окремим і не менш важливим моментом є створення зовнішньої візуалізації. Ще на стадії проектування наші архітектори пропрацьовують різні варіанти фасадного оздоблення і надають їх на розгляд замовнику.

Таким чином замовник до початку будівництва має чітку уяву щодо зовнішнього вигляду будинку, а це в свою чергу полегшує процес вибору оздоблювальних матеріалів та надає змогу подальшого планування території та суміжних будівель (гараж, технічні приміщення, баня).

Візуалізації наших будинків

Важливо — при умові будівництва з компанією «КиївКаркас», розробку проекту ви отримуєте абсолютно безкоштовно.


Каркасне будівництво: фундаменти

Першим етапом у будівництвіі вашого омріяного будинку є створення фундаменту. Від якості та правильності виконання буде залежати довговічність всієї конструкції. Для наших каркасних будинків ми переважно використовуємо фундаменти двох видів: свайні (стовпчасті) та стовпчасто-стрічкові (комбіновані).

Свайні фундаменти

Процес створення свайних фундаментів:

 • Розбивка на ділянці.
 • Буріння глибиною від 1 до 1,5 м (в залежності від особливостей грунту).
 • Армування (арматура 10мм) з перев’язкою.
 • Монтаж зовнішньої опалубки.
 • Заливка бетону.
 • Монтаж дерев’яної платформи перекриття.

 

Мінімальна висота над землею коливається від 20 до 40 см. Висота всіх стовпчиків буде залежати від загального перепаду висоти на ділянці. Використання такого виду фундаменту потребує монтажу дерев’яного перекриття (несучої платформи). Деревяна платформа утепляється мінеральною ватою товщиною 200 мм. Нижня її частина обтягується вітрозахистною плівкою і металевою оцинкованою сіткою (профілактика від проникнення гризунів).

Чорновою підлогою являється OSB 22 мм., яка є основою для любого чистового підлогового покриття: паркет, ламінат, плитка, ковролін.

Фундаменти такого типу переважно застосовуються:

 • при великих перепадах висоти на ділянці;
 • коли немає можливості задіяти важку будівельну техніку;
 • при потребі швидкого монтажу на ділянці.

При бажанні замовника зовнішній вигляд такого фундаменту може нічим не відрізнятись від звичного стрічкового – проміжки між стовпчиками зашиваються і декоруються будь-яким матеріалом (плитка, камінь…) Будинки на свайних фундаментах дуже теплі, оскільки підлога не контактує з землею. Повітряний простір забезпечує надійний бар’єр між утепленою платформою і промерзшим грунтом.

Комбіновані (стовпчато-стрічкові)

Такий вид фундаментів це поєднання традиційного стрічкового та свайного. Бетонні сваї розташовуються з кроком 1,5-1,7 м. і звязуються малозаглибленою стрічкою (бетоннім ростверком). Свая армується разом з бетонною сткрічною, яка її зєднує. Висота цоколя мінімальна береться 40 см. Внутрішня частина фундаменту засипається гравієм, піском і трамбується. Після цього іде монтаж каналізаційних труб, виводяться закладні під ввід електро кабеля та труби водопостачання. Важливим етапом є гідроізоляція і утеплення, вони робляться після монтажу всіх комунікаційних мереж.

Завершальним етапом є заливка армованої стяжки. Арматура використовується діаметром 10 мм і розташовується з кроком 20 см. Таким чином утворюється арматурна сітка 20*20см, яка й заливається бетоном. В результаті ми отримуємо бетонну плиту, на яку будуть монтуватись каркасні стіни та перестінки.

Київська обл., с. Крюківщина — від розбивки до готового будинку

Обухівський р-н, с. Великі Дмитровичі — від розбивки до готового будинку

До переваг фундаментів з малозаглибленим ростверком можна віднести:

 • Економічність — ми не заливаємо суцільний бетон на глибину 1 м, як це традиційно відбувається в стрічкових фундаментах, економія по бетону суттєва.
 • Надійність — каркасні будинки це відносно легкі конструкції, які не здійснюють тиску на фундамент. Відсутність усадки дає змогу відмовитись від тривалого часу вистоювання.
 • Швидкість монтажу — мінімальні земляні роботи, сваї набурюються буром. Ростверк заходить в землю орієнтовно на 40 см. Час створення фундаменту 10м*10м складає 7-12 днів.
 • Енергоефективність — є можливість багатошарового утеплення з зміщенням містків холоду.

Каркас — основа будівництва каркасного будинку

Основна несуча конструкція в нашому будівництві це дерев’яний каркас. Він виготовляється з спеціально підготовленої деревини хвойних порід, переважно це смерека, а також сосна. Ми використовуємо виключно пиломатеріал з Карпатського регіону України. Вся деревина попередньо калібрується, просушується та просочується антисептичним та антипіренним розчином.

Виготовлення та монтаж каркасу здійснюється по спеціально розробленому конструктиву. Монтажник має чітке розташування стійок, балок, стропил. Кожна стінова панель промальована та розписана, таким чином виключається потреба «додумавати на місці», суттєво зменшується вплив людського фактору.

Конструктив, монтажні схеми та проект
це невід’ємні складові каркасного будівництва
від компанії «КиївКаркас»

Каркас будинку по канадській технології складається з брусу різного січення, який використовується для монтажу стін, перекриття та стропильної частини. Серед основних січень деревини можна виділити:

 • 40*150мм — використовується в зовнішніх стінах та в несучих перестінках.
 • 50*200мм, 50*250мм — міжповерхове перекриття та стропильна система.
 • 40*150мм — не несучі перестінки.

В міжповерховому перекритті інколи використовуються дерев’яні двотаврові балки та прямопоясні ферми це трапляється якщо проліт між стінами досить великий, а замовник відмовляється від встановлення підпірних колон.

ferms2 ferms1

В каркасному будівництві також використовуються стропильні ферми по технології «MiTek». Такі дерев’яні ферми можуть перекрити проліт до 30м без жодної опори. Вони є незамінні при каркасному будівництві складів, ангарів, виробничих та комерційних приміщень.


Будуємо каркасні будинки: дах

Наступним етапом після фундаменту та монтажу каркаса настає етап улаштування дахового покриття. Каркасне будівництво передбачає використання будь якого покрівельного матеріалу: різні види черепиць, фальцова покрівля, соломяні дахи, ПВХ мембрани. Розглянемо два найпопулярніші види дахового покриття в Україні сьогодні: металочерепиця та бітумна черепиця.

Металочерепиця

metalokd-2

До переваг металочирепиці можна віднести:

 • Швидкість монтажу — метал іде в готових листах, які порізані у відповідності до розмірів даху
 • Мінімальний відхід матеріалу — якщо дах простий, відходу металочирепиці може взагалі небути.
 • Економічність — серед сучасних покрівельних матеріалів це один з найдоступніших варіантів. І це забезпечується не високою ціною самої черепиці  та простотою монтажних робіт.
 • Естетичність — це відносна перевага, кожен це бачить по своєму, але зараз на ринку представлені більше десятка кольорів та відтінків, можливе матове покриття, можливий глянець. Також на вибір замовника декілька видів самої хвилі. Обрати є з чого.

Бітумна черепиця

bitumna bitumna2

Вартість 1 кв. м бітумної покрівлі вища за металочерепицю, але це зумовлено більш багатшим січенням пирога даху.

Для бітумної покрівлі робиться повноцінний настил з ОСБ плити товщиною 10 мм. Потім дається підстилочний килим під бітумну черепицю, він може бути на основі скловолокна або на основі бутума.

Килим під бітумну черепицю мусить бути по всій площі даху. Так правильно!

Багато хто нехтує цим правилом і вистилає його тільки по ендовах, карнизах та коньках. Так робити не можна. Бітумна покрівля дуже надійний матеріал, але служити вона буде довго тільки при правильному монтажу з дотриманням всіх технологічних вимог.

sxema-bitumna

До переваг бітумної черепиці можна віднести:

 • Шумоізоляційність — м’яка покрівля значно тихіша за металочерепицю.
 • Мінімальний відхід навіть на складних дахах — завдяки листам невеликого розміру, можна обійти найскладніші дахові елементи при цьому відхід матеріалу буде мінімальний.
 • Широкий асортимент — кожен з виробників пропонує декілька колекцій, десятки різних кольорів та форм, які задовольнять бажання найвибагливішого замовника.

Утеплення в каркасному будівництві

Зважаючи на реалії сьогодення утеплення будинку, мабуть, найважливіший етап в процесі всього будівництва. І ми приділяємо йому особливу увагу. Рівень утеплення напряму залежить від функціонального призначення будинку. Розглянемо варіант будинку для постійного проживання.

Утеплення стін — простір між стійками каркасу заповнюється утеплювачем товщиною 150 мм потім перпендикулярно до стійок каркасу прикручується рейка і додатково дається ще 50 мм утеплювача. Таким чином перекриваються всі можливі містки холоду і ми отримуємо утеплення зовнішніх стін загальною товщиною 200 мм. Можливе також додаткове фасадне утеплення, наприклад, фасадною ватою товщиною 50 мм.

У одноповерхових будинках утеплення здійснюється по площі стелі і його товщина складає 250 мм. Якщо балка стелі має товщину 200 мм, то ми даємо 200 мм утеплювача і 50 мм перекриваємо ззовні. Будинки з мансардним поверхом утепляються по скату даху і товщина утеплювача також складає 250 мм.

Внутрішні перестінки та перекриття також закладаються утеплювачем, його товщина залежить від товщини стінового бруса. Мінеральна вата в перестінках та перекритті виконує функцію звукоізоляції.

Після утеплення всі стіни в будинку зашиваються паробарєрною плівкою. Зовнішні стіни і дах (стеля) зашиваються фольгованою плівкою, яка має додатковий ефект енергозбереження. На перестінки і перекриття використовується армована прозора паробарєрна плівка.

Ми будуємо дійсно теплі будинки. Це можуть засвідчити десятки сімей, які мають зможу проживати в них. Відповідно до енергозбереження альтернативи каркасним будинкам просто не існує. Приєднуйтесь!


Спорудження каркасного будинку: монтаж вікон і вхідних дверей

Коли ми змонтували каркас і повністю зробили дах підходить час до монтажу вікон та вхідних дверей. Ми пропонуємо для своїх замовників вікна цінової та якісної категорії вище середнього.

 • 5-ти камерний профіль.
 • 2-х камерний склопакет.
 • Енергозберігаюче скло.
 • Зовнішня та/або внутрішня ламінація.

Якщо замовник бажає змінити щось у вікнах або повністю замовити їх самостійно, ми не будемо мати нічого проти.

dveri dveri2

Ми пропонуємо двері українського виробництва з утепленням 50 мм та ламінацією, яку обирає сам замовник. Також замовник самостійно обирає вигляд МДФ накладки, вибір досить широкий біля 50 варіантів.


Фасад та варіанти його виконання

Каркасне будівництво передбачає будь-які варіанти щодо оздоблення фасаду. Нижче наведені приклади: штукатурка-дерево, дерево-камінь, дерево, вініловий сайдинг та штукатурка короїд-баране.


Внутрішні комунікації при будівництві каркасного будинку

Компанія «КиївКаркас» виконує весь комплекс робіт по улаштуванню внутрішніх комунікацій, а саме:

Електромережа

Електрика в каркасних будинках:

 • Кабель маркуванням ВВГнгд.
 • Обовязковим є наявність металорукава.
 • Автоматика та заземлення.

elektryka-1 el2

Кожен проект монтажу електромережі розраховується індивідуально, з урахуванням вхідних потужностей, кількості електроприладів та їхньої сукупної потужності

Опалення

В сучасних каркасних будинках можливе використання любих опалювальних систем і джерел тепла. До найпоширеніших відносяться водяні системи з газовим або електричним котлом. Також набуває популярності опалення будинку за допомогою теплої підлоги. Вона може  водяна або електрична.

teplo-1 teplo-2

Водяна тепла підлога може бути як частина опалювальної системи, або ж як єдине джерело обігріву. У випадку використання тільки підігріву підлоги, ми повинні її змонтувати по всій площі першого поверху, другий поверх (якщо такий існує) рекомендується встановити радіатори.

Електрична працює на основі електричного кабелю, який вмикається до загальної мережі. Контурів такої підлоги може бути декілька, існує можливість встановлення  різної температури на окремі приміщення будинку.

Не варто забувати про твердопаливні котли. Зі здорожченням традиційних енергоносіїв (газ, електрика), ельтернативні ждерела (брикети, пілєти, дрова) набувають неабиякої популярності. Сучасні системи опалення передбачають поєднання твердопаливного котла з газовим або електричним. Також в цю систему включають водяні акомулюючі ємності, бойлери непрямого нагріву.

Правильно спроектована система опалення це надійність та комфорт в любу пору року, а використання сучасних технологій це ще й суттєва економія на обігріві та гарячому водопостачанні.

Вентиляція

В житловому будинку вентиція є обовязковою — це аксіома будівництва. Але якою самою вона буде, залежить від призначення будівлі, кількості проживаючих людей та можливостей замовника.

ventyl-1 ventyl-2

Розглянемо дві основні системи вентиляції, які ми пропонуємо в наших будинках:

Витяжна (природня та примусова). Примусова витяжна вентиляція встановлюється в туалетах, ванних кімнатах на кухні. Всі вентиляційні канали мусять бути окремі, видалення повітря забезпечується електровентелятором. Природня вентиляція, як правило, встановлюється в технічних приміщеннях, великих гардеробних кімнатах та у вітальні. Видалення повітря забезпечується природнім способом.

Приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла. Суть такої системи полягає у виделенні повітля з нежитлових приміщень (туалети, гардеробні, тех.приміщення) та його подача в житлові (спальні, вітальня). З будинку видаляється тепле повітря, а з вулиці подається холодне, тому з митою енергоефективності вокористовуємо рекуператори тепла.

Рекупераційні системи дають можливість теплому повітрю, яке ми видаляємо з будинку, віддати своє тепло свіжому повітрю з вулиці. Теплообмін відбувається таким чином, що повітряні потоки не змішуються. В результаті ми отримуємо свіже і чисте повітря з мінімальною втратою тепла. Коефіцієнт користної дії (ККД) в рекуператорах складає біля 80%. Також такі системи мають систему фільтрації вхідних повітряних потоків та можливість їхнього підігріву.


Будівництво каркасних будинків: внутрішнє оздоблення

Після того як ми закінчили всі внутрішні комунікації можна приступати до чистового оздоблення. Найпопулярніший матеріал для цього є гіпсокартон. Його монтаж здійснюється на металеві профіля таким чином, що всі комунікації, які були розведені перед тим, ховаються під нього.
Гіпсокартон є універсальний матеріал під будь-який внутрішній ремонт (плитка, шпалери, штукатурка). У ванній кімнаті та туалеті використовується вологостійкий гіпсокартон.

Альтернативний варіант класичному ремонту є дерев’яний інтер’єр. Ми пропонуємо внутрішнє оздоблення дерев’яною вагонкою, фальшбрусом, підлоговою дерев’яною дошкою. Також дуже популярна комбінація дерева та класичного оздоблення (штукатурка, шпалери, плитка).

У будь-якому випадку комплектація будівництва погоджується з замовником і може бути змінена відповідно до його бажань. Ми будуємо будинок для вас, тому всі ваші побажання, пропозиції та зауваження будуть враховані.