Великий каркасний будинок під ключ в Обухівському районі
Зростання населення, міграція та інші чинники збільшують попит на швидке будівництво. Розв’язати це питання допомагає каркасна технологія будівництва. Вже багато років ця методика дуже популярна в країнах Європи та Америці. В Україні ж вона лише починає розвиватись.
Що таке каркасне будівництво
Перші каркасні будинки з’явилися в Європі багато століть тому, але стрімко розвиватись ця технологія почала в Канаді після Другої світової війни. З напливом мігрантів гостро постало питання про нове житло, а канадська технологія дозволяє звести житло дуже швидко.
Проекти великих каркасних будинків мають одну спільну рису – міцний несучий каркас з дерева. Головна вимога до опор – це міцність. Опори повинні витримувати всю вагу стін і покрівлі й захищати від вітру та вологи. Основною перевагою канадського житла є ціна будівництва за метр квадратний, яка значно нижча, ніж вартість будівлі з цегли чи газоблоків. При цьому канадську споруду площею до 120 м2 можна звести за 2-4 місяці. З яких елементів вона складається:
- фундаменту;
- верхньої та нижньої обв’язки;
- стійок каркасу;
- зовнішньої та внутрішньої обшивки;
- покрівлі;
- оздоблювальних матеріалів.
Скільки коштує великий каркасний будинок під ключ? Це буде залежати від типу фундаменту, використаних матеріалів та методу обшивки.
Каркасно-щитовий метод
Зведення такого житла буде здійснюватись за допомогою щитів, які вже заздалегідь складені на заводі та пройшли контроль якості. Щити на будмайданчик привозять вантажівкою і монтують за допомогою підйомного крана. Щоб здійснювати установку щитів, слід заздалегідь підготувати фундамент. Даний метод швидкий, але коштує дорожче, ніж класичний метод обшивки.
Каркасно-рамковий метод (класичний)
Стійки каркасу з’єднуються між собою брусами або іншим водостійким матеріалом та заповнюються утеплювачем. Перевагою такого методу є можливість складання просто на місці, що не вимагає використання спецтехніки. Також побудувати каркасний будинок під ключ з великими вікнами класичним методом буде коштувати на 15-20% дешевше. До того ж немає жодних обмежень у виборі архітектурного стилю.
Особливості технології
Який фундамент вибрати для великого каркасного будинку під ключ у Київській області? Він може бути:
- стовпчастим;
- плитковим;
- стрічковим.
Обов’язково слід врахувати вагу будівлі та типу ґрунту. Наприклад, якщо на ділянці “слабкий” ґрунт, ідеальний варіант – плитний фундамент, який має велику площу опори, завдяки чому навантаження рівномірно розподіляється по всій плиті. Хороший варіант – пальовий фундамент, але це додаткові фінансові витрати. Будівництво в Києві й області за канадською технологією можна сміливо здійснювати на “слабких” ґрунтах, оскільки канадське житло має невелику вагу. Поняття канадського житла як “тимчасового” вже давно відійшло в минуле. Завдяки сучасним утеплювальним матеріалам в такій будівлі можна сміливо жити цілий рік незалежно від кліматичного поясу. Які типи утеплювачів використовуються:
- Ватні: скловата, мінеральна вата, шлаковата.
- Пінопласт.
- Пінополіуретан.
Кожен із цих утеплювачів має як плюси, так і мінуси. Наприклад, будівельна вата забезпечує природний повітрообмін, але при цьому не захищає від вологи. Пінополістирол має невисоку ціну, але не забезпечує хорошої циркуляції повітря й потребує додаткової вентиляції. Канадська технологія дозволяє здійснювати будівництво великого каркасного будинку під ключ із використанням будь-якого утеплювального матеріалу. Така якість забезпечується відсутністю стиків та щілин у стінах.
Каркасна технологія в Україні
Типові проекти великих будівель за канадською технологією найкраще підходять для помірно-континентального клімату, де деревину можна придбати за доступною ціною. Також ця технологія дає прекрасні результати при залученні професійних будівельників. Компанія “Київ Каркас” збудувала цікаву споруду в селі Витачів під Києвом. Це музей-пекарня площею 260 м кв. Замовлення ми отримали завдяки тендеру, розіграш якого влаштував наш клієнт. Серед безлічі пропозицій багатьох будівельних компаній клієнт вибрав саме наш проект. Договір був підписаний у комплектації “Під ключ”.
Якщо ви плануєте будівництво, краще звернутись до професіоналів. Є можливість здійснити попередній розрахунок вартості онлайн. Достатньо вибрати потрібні характеристики та вказати площу. Також ми пропонуємо безплатну консультацію та розробку проекту. Переваги канадського житла очевидні:
- Швидкість. Не потрібно чекати, поки фундамент дасть усадку.
- Економія. Будівництво майже не вимагає залучення важкої техніки та дорогих матеріалів, а сучасні утеплювачі допомагають значно зекономити на опаленні.
- Міцність. Сучасні будівлі витримують сильний шквальний вітер та навіть землетрус.
- Архітектурне оформлення. Практично немає обмежень при плануванні споруди, а також є величезний вибір матеріалів для оздоблення фасаду.
Висновок очевидний – каркасне будівництво стрімко розвивається і вдосконалюється завдяки сучасним розробкам. Вже зовсім скоро канадська технологія займе провідні позиції в будівництві.
Сподобалося? Розкажіть друзям:

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?
- як отримати
- скільки коштує
- які документи необхідні