Будинок barnhouse: мінімалізм, екологічність та комфорт

Сучасна людина любить мінімалізм. Такі уподобання відбиваються і в архітектурі. З кожним роком стиль barnhouse стає все більш популярним. Точно невідомо, де вперше з’явились такі будинки – на берегах Міссісіпі чи десь в канадському селищі. З англійської “barn” перекладається як амбар. І саме ця будівля лежить в основі даного архітектурного стилю.

Стиль барнхаус: що потрібно знати

Мабуть, не знайдеться людини яка б не хотіла володіти затишним заміським будинком, де можна проводити приємні вечори в компанії сім’ї або друзів. В Америці та Європі будівництво будинку в стилі barnhouse вже давно користується популярністю. Цей архітектурний стиль поєднує в собі три течії:

 • Лофт: відкрите приміщення, високі стелі, великі вікна.
 • Мінімалізм: широта, простір, відсутність зайвих деталей.
 • Біо-тек: екологічність та енергоефективність.

Будинки barnhouse переважно оточують зеленими насадженнями. Це ідеальне місце для відпочинку від міської метушні. Між європейським та американським варіантами будинків існують певні відмінності. Європейці надають перевагу одноповерховим будівлям, тоді як в Америці найчастіше можна побачити двоповерхові будинки. Але основна спільна риса – простора відкрита тераса.

Які матеріали використовуються?

Основним матеріалом для зведення каркасного будинку є деревина. Інколи може використовуватись метал. Найпопулярніший матеріал для стін:

 • камінь;
 • дерево;
 • керамічні блоки;
 • суцільна цегла.

Проєкти будинків barnhouse не передбачають повністю плоского даху. Для стилю характерна покрівля з одним або двома скатами. Для покриття найчастіше використовують фальц або черепицю. Оздоблення фасаду передбачає використання лише натуральних матеріалів: камінь, дерево, метал, скло.

Планування та інтер’єр

В цілому барнхауз в Україні, як і закордоном характеризується мінімалізмом, лаконічністю та стриманістю. Форма будинку переважно має вигляд прямокутника, характерні широкі вхідні двері. Високі стелі роблять кімнату великою та просторою, при цьому проєкти будинків зазвичай мають невелику площу. Максимум – до 450 кв. м. Як правило, будинок має прибудову у вигляді веранди, сауни, а також гараж для транспорту під навісом.

Всередині будинку також панує аскетизм. Розкіш не характерна, важливий затишок, комфорт та практичність. На першому поверсі розташовується простора вітальня, відкрита кухня, камін. Для зонування житлової площі використовують сходи, перекладини, різницю в рівні підлоги. На другому поверсі – “тиха зона”. Також дуже важливе хороше освітлення будинку.

Плюси стилю barnhouse

Відгуки про будинки barnhouse говорять про основну перевагу – доступність. Будівництво значно дешевше оскільки немає потреби в капітальній основі. Використовують фундамент на гвинтових палях, який має високу несучу здатність. Економія здійснюється завдяки мінімалізму в оздобленні та невеликій кількості внутрішніх перегородок, плінтусів, карнизів. Як побудувати barnhouse в Україні? У нас цей стиль з’явився порівняно недавно і багато хто скептично ставиться до будівель такого типу. Але, як свідчить практика, такий будинок має величезний потенціал, варто лише поглянути на процес його зведення.

У Вишгородському районі, поблизу Києва на місці невеликої дачі побудували сучасний будинок в стилі barnhouse за проектом “Шкло” під ключ. Після завершенні усіх робіт будинок можна буде сміло використовувати для постійного проживання. Для економії бюджету було використано профнастил замість клік-фальца, що в жодному разі не впливає на довговічність будинку. Але зовнішня простота будинку виглядає оманливо. Технологія будівництва має свої особливості, тому для забезпечення максимального комфорту варто звернутись до професіоналів. Вартість будівництва за 1 м2 буде залежати від багатьох чинників, зокрема:

 • загальної площі;
 • використаних матеріалів;
 • архітектури ззовні та всередині.

Також можливо знадобляться послуги дизайнера, адже потрібно врахувати усі побажання власників та пропрацювати інтер’єр до деталей.

При професійному підході до проєкту, можна отримати затишний та просторий будинок. Стиль barnhouse – це простір та свобода, надійність і комфорт, а також гармонія з навколишнім світом.

Сподобалося? Розкажіть друзям:

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

 • як отримати
 • скільки коштує
 • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва
Завантажити