Який будинок будувати

Бажання заселитися в власний будинок породжує у замовників ряд питань. Найбільш популярними з них є наступні:

  • Які споруди сьогодні популярні в Україні?
  • З якого матеріалу дешевше будувати будинок?
  • В якій компанії вигідніше замовити створення проекту і проведення робіт?
  • Який утеплювач зробить житло найбільш теплим?

У свою чергу, ми прагнемо відповісти на всі питання, що цікавлять замовників, на сторінках нашого сайту, у відео, а також в ході вебінарів, що проводяться. При необхідності, ми готові провести індивідуальні консультації.

 

З якого матеріалу краще всього будувати будинок

В Україні будівництво приватного житла проводиться з різних матеріалів і кожна сім’я має право самостійно вибрати, буде у неї будинок:

  • з газобетону;
  • з цегли;
  • з дерева.

Даний вибір залежить від таких факторів, як спосіб життя і переваги членів сім’ї, а також їхніх матеріальних можливостей. Що пропонуємо ми, якщо до нас звертаються за рекомендаціями? Так як для багатьох сімей сьогодні актуальним є питання енергоефективності будівель, ми надаємо необхідну інформацію по різним типам будівель. Щоб в процесі експлуатації у майбутніх мешканців була можливість не переплачувати за використання електрики і газу, важливо при виборі матеріалу для зовнішніх стін враховувати його здатність не випускати тепло за межі конструкції, а утримувати його всередині будинку. В іншому випадку буде потрібне додаткове утеплення, що тягне за собою подорожчання вартості будівлі внаслідок використання більшої кількості матеріалу і проведення більшого обсягу робіт.

У 2017 році в Україні набув чинності ДБН «Теплова ізоляція будівель» В.2.6-31:2016. У ньому прописано, який мінімально допустимий коефіцієнт опору теплопередачі можуть мати різні огороджувальні конструкції (зовнішні стіни, двері, вікна, перекриття між поверхами, мансарди). Для першої кліматичної зони показник для зовнішніх стін становить 3,3 м2К/Вт. Як приклад, розберемо найбільш затребувані в Україні матеріали і будівельні технології, які використовуються при зведенні сучасного житла.

Цегла: щоб цегляна будівля стала енергоефективною, її слід правильно утеплити. Хороший показник при цегляній кладці в 250 мм дає пінопласт товщиною 13 см. В такому випадку коефіцієнт опору теплопередачі складе 3,71 м2К/Вт. При використанні листів товщиною 5 і навіть 10 см неможливо вийти на такий показник з перевищенням від допустимого мінімуму.

Газобетон: будівлі з даного матеріалу досить популярні в Україні. Але, хоча багато хто вважає, що газоблок сам по собі є досить теплим матеріалом, житло з нього також необхідно утеплювати. В іншому випадку, ми отримаємо лише мінімальне перевищення нормативних показників. Товщина матеріалу становить 14 см і без додаткового утеплення стіна буде мати коефіцієнт опору передачі тепла тільки 3,5 м2К/Вт.

Деревина: облаштування каркасного житла спочатку має на увазі використання мінеральної вати в складі стіни, тому додаткового доутеплення фасаду такі будинки не вимагають. Коефіцієнт опору теплопередачі конструкцій в даному випадку і без того має гарне перевищення українських нормативів, так як становить 4,25 м2К/Вт. Це при стандартній стіні із застосуванням утеплювача товщиною 200 мм.

Дані показники рекомендуємо враховувати при вирішенні питання, який будинок краще будувати для постійного проживання.

Який будинок краще будувати – вибираємо проекти

Перш, ніж замовити будівництво будинку, важливо подбати про отримання проекту. Найбільш вигідно його придбати в компанії, яка в подальшому буде займатися зведенням будівлі. Тільки після цього можна будувати будинок з брусу, цегли, газоблоку і інших матеріалів. При наявності відповідного варіанту серед запропонованих і бажанні заощадити час, проект можна вибрати готовий. Це може бути одно- або двоповерховий будинок будь-якої площі або споруда мансардного типу. Визначаючись з вибором, важливо враховувати розмір і форму ділянки під забудову і потреби майбутніх мешканців.

Розташовані на сайті нашої компанії проекти житла розроблені відповідно до норм (ДБН), які відрізняються високою якістю і довговічністю. Але, при бажанні замовника, проект будь-якої складності може бути складений індивідуально. При оформленні комплексного замовлення на створення проекту і будівництво житла, наші клієнти отримують креслення безкоштовно, в той час як ринкова їх вартість становить 70-80 грн. за метр квадратний.

Який будинок будувати для постійного проживання

Які будинки можна будувати своїми руками, а які необхідно довірити будівельній компанії? Сучасні фірми будують житло з різних матеріалів, в той час як займатися даною діяльністю самостійно ми не рекомендуємо, щоб очікувана економія не перетворилася в істотну переплату. Які будівлі будувати дешевше, швидше? Найбільш дорогим варіантом є конструкції з цегли. Вони ж мають і найтриваліший цикл будівництва. Тим не менш, протягом багатьох років вони популярні серед замовників завдяки надійності і цікавому  зовнішньому вигляду.

Житло з газобетону обійдеться дешевше, і, заселитися в нього вийде в більш стислі терміни. Енергоефективні каркасні споруди аналогічної площі обійдуться найбільш економно і дозволять заселитися в власний будинок через кілька місяців з моменту оформлення замовлення. В яку пору року будувати будинок? Залежить від того, яка технологія буде обрана. Якщо це каркасні будинки, їх можна будувати впродовж всього року.

Компанія “Київ Каркас” займається будівництвом приватних і комерційних будівель з різних матеріалів. Подивитися процес роботи можна на нашому Ютуб каналі. Також запрошуємо бажаючих на будівельні майданчики і переглянути серію безкоштовних вебінарів, на яких будуть розглянуті важливі для замовників питання. Для реєстрації на вебінар перейдіть за посиланням https://wep.wf/3ibwop.

Сподобалося? Розкажіть друзям:

pasport

А Ви знаєте, що будівельний паспорт — це документ, без якого не можна розпочати будівництво?

  • як отримати
  • скільки коштує
  • які документи необхідні
Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдте у БЕЗКОШТОВНОМУ чек-листі по підготовці до будівництва
Завантажити